Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaEV YAŞAMAyna Gibi Camlar İçin Neler Yapılmalı

Ayna Gibi Camlar İçin Neler Yapılmalı

Ev temizliği denilince akla ilk gelen her daim temiz olmasını canı gölünden istediğimiz cam temizliği olup hepimiz daha kolay silmenin yollarını aramışızdır. Son derece yorucu olan bu iş ciddi kol kuvveti istemekte, peki daha kolay hale nasıl getirebiliriz ve bunun için neler yapmalıyız.

Birçok temizlik ürününü ve son zamanda üretilen cam silme bezleri işlerimizi kolaylaştırmakta. Camlarımızı silerken evimizde bulunan malzemelerden de destek almalıyız biraz kaynar suyun üzerine ekleyeceğimiz beyaz sirke ve sıvı bulaşık deterjanıyla camlarımızı temizleyebiliriz. Yine evimizde bulunan bir kova sıcak suyun içerisine katacağımız birer çay bardağı bulaşık deterjanı, çamaşır yumuşatıcısı, beyaz sirke ve bulaşık makinesi parlatıcısıyla yapacağımız karışımla camlarımızı silip biraz bekledikten sonra mikrofiber bez yardımıyla kurulayarak ayna gibi camlara sahip olabiliriz bu formül aynı zamanda yağmur suyunun camlarımızdan kayıp gitmesini ve daha geç kirlenmesini sağlayacaktır.

Camlarımızı sildik peki ya kurulama sırasında neler yapmalıyız? hepimizin elinin altında olan sarı bez, eski atlet veya eskimiş havlularla kurulama yaparsak hiç istemediğimiz bir sonuçla karşılaşırız örneğin; baş belası küçük toz, tüy ve hav parçaları bunu yaşamamak için gazete kağıdı, çekçek veya mikrofiber bezlerden yararlanmalıyız. Cam silerken bir diğer önemli husus da pencere pervazları bunun için en akla yatan yöntem çamaşır suyu ve bulaşık deterjanıdır bir sünger yardımıyla güzelce köpürttüğümüz pervazlarımızı önce ıslak bezle silip daha sonra da hemen kurulamalıyız pervaz aralarını ince bir şişin üzerine ıslak bez sarıp en dip köşeleri güzelce temizleyebiliriz veya uzun ve sert kıllı bir fırça yardımıyla fırçalayıp kuruladığımızda tertemiz pervazlara kavuşuruz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments