Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaModaBüyük Bedenler İçin Gelinlik Tercihi

Büyük Bedenler İçin Gelinlik Tercihi


Her genç kızın hayali birgün gelinlik giymek ve en özel gününde en hoş şekilde gözükmektir. Çevresel faktörler, sağlık sorunları ve bazen aşırı iştahlı olma durumu yaşayan büyük beden gelinler için en doğru şekilde kendi düğünlerine nasıl hazırlanmalılar ve nasıl gelinlik seçmeliler.


En doğru gelinlik seçimi dört aşamada planlamalıdır.
1) Düğün zamanı ve mekanı
2) Doğru kalıp
3) Doğru kumaş
4) Karakter yapınıza uygun doğru model
5) Zamanın moda akımı


Her ne kadar çok model araştırsak da kendimizi en iyi hissedeceğimiz gelinlik o an giydiğimizde bize gerçekten gelin oldum hissi veren işte bu dediğimiz ve içinde en rahat ve şık hissettiğimiz doğru kalıpla ve kumaşla dikilmiş tasarımdır. Kişiye özel dikim için hali hazırda bulunan moda evleri yada dikimle uğraşmak istemeyen gelinler için hazır giyim gelinlik üreten mağazalar bizlere en güzel hizmeti sunmak için varlar. Peki bu durum büyük beden gelinler içinde geçerli mi ? piyasa şartları ve insanları tek tip bir kalıba sokmak isteyen ayrımcı zihniyet genelde büyük beden gelinleri es geçmekte. Hazır giyimde bulunan gelinlikler genelde 48 bedeni geçmemekte. Bu durumu yaşayan gelinlerimiz iyi bir araştırma sonucu kendileri için en uygun buldukları moda evlerinde özel dikim yaptırmakta çareyi ararlar. Birçok farklı vücut yapısı vardır doğru planlamayı terzinizle konuşup yapmalısınız. Kumaşı görmeden dokunmadan üzerinizde tutmadan asla modele karar vermemelisiniz ve hatta size uygun olduğunu düşündüğünüz kalıbı daha uygun bir kumaşla ön çalışma olarak terzinizden istemeli ve üzerinde zevkinize göre değişiklikler yapmalısınız.


Büyük beden de doğru sonuç için doğru kalıp, doğru kumaşla birleşmelidir. Tamamen boydan olan altı parça gelinlikler bel bölgenizi daha ince gösterirken A kesim fazla kabarık olmayan bir kalıp alt bedende ki kusurlu kapatacaktır. İri kol yapısına sahip hanımlar kollarda dantel detaylarıyla fazlalıkları kapatırken daha şık bir görüntüye kavuşacaktır. Uzun kuyruk ve duvak kullanmanız sizi olduğunuzdan daha uzun ve ince gösterecektir. Kaçınılması gereken bir kalıp da iddialı göğüs açıklığına sahip, straplez kalıptır. Bunun yerine yan kol altlarınızı kapatacak sırtınızı daha zarif gösterecek ve ön göğüs dekoltenizi derleyip toparlayıp belinizi daha ince gösterecek olan doğru yaka açıklığına sahip bir kare yaka ve göğüs büyüklüğüne orantılı ince bir bele dengeli V yaka gelinlik ve çok kabarık olmayan A kesim uzun kuyruklu bir etek tercihi tamda büyük bedenler içindir. Bu tarz bir kalıpta kol bölgenizde sıkıntınız varsa ister dantelden dikilmiş uzun kol, isterseniz de küçük kol detayları sizi daha zarif gösterecektir. Bir diğer dikkat gerektiren husus da kumaş seçimidir. Mat saten, Dupont saten, Ziberlin gibi kalın dokuda ki kumaşlar gepiyer kalıbınızla birleştiğinde fazlalıkları saklama da birebirdir. Zeminde doğru kumaşı seçtikten sonra dantel tamamen sizin hayal dünyanıza kalmış bir kumaştır dilediğiniz kadar abartabilirsiniz fakat önerimiz ince göstermek istediğiniz yerlerde daha az ışıltı tercih etmenizdir bunun gibi küçük ayrıntılar gelinliğinde içinde sizlerin daha şık gözükmesine yardımcı olacaktır. Peki büyük beden gelinler balık gelinlik giyebilir mi.? Kum saati bir vücut yapısına sahipseniz neden olmasın doğru bir kalıpla bütün modelleri deneyimleyebilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments