Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaSağlıkYüz Yogası Yapmanın, Yüz Kasları Üzerinde Ki Faydaları Nelerdir?

Yüz Yogası Yapmanın, Yüz Kasları Üzerinde Ki Faydaları Nelerdir?

Yüzümüz bizi biz yapan dış dünyaya karşı kimliğimizi tanıttığımız vücudumuzun en değerli parçası. Yüzümüzün iyi gözükmesi erkekli, kadınlı bütün insanların en önem verdiği durumlar arasında. Geçmişten günümüze kadar yüz ve cilt sağlığı için türlü türlü reçeteler, maske tarifleri, krem, kozmetik ürünleri, medical ürünler, botoks, dolgu ve estetik cerrahinin gelmiş olduğu son nokta olan yüz estetikleri kısacası tüm insanların iyi gözükmek adına kendi yüzüne uyguladığı tüm işlemler, en önce yüzümüze daha sonra da ruh sağlığımıza çok iyi gelmekte. Fakat tüm bunlardan farksız bir uygulama daha var. Bunun adı da “Yüz yogası.”

Yüz Yogası Yapmanın, Yüz Kasları Üzerinde Ki Faydaları Nelerdir

Yüz Yogası Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Yoga yapanlar ve en az bir kez bile merak edip deneyenler insana verdiği rahatlama hissini çok iyi bilirler. Yaparken zorlanırsınız ama bittikten sonra kaslarınızda ki esneme ve rahatlama hissi bu zahmete katlanmaya değer. Neden yüzümüzde de bu etkiyi görmeyelim ki. Çünkü yüzümüzde de oldukça fazla kaslar mevcut ve bu kasları en iyi şekilde yüz yogası yaparak rahatlatabiliriz. Peki nedir bu yüz yogası?

Yüz yogası; yüzdeki kasların yine aynı kaslara verdiğimiz komutlarla hareket ettirerek “örneğin; ağzımızı açıp kapamak gibi. ” esnemesini sağlamamıza verilen addır. Bu sayede yüzdeki çeşitli kasları hedef alarak kırışıklıkları ve doğal olarak yaşlanmanın etkilerini yavaşlatabilmek hedef alınmıştır. Yapılan başlıca hareketlerle günlük kısa rutinlerle yer çekiminin ve zamanın aşındırıcı’lığını insan üzerinde ki negatif etkisini en yavaşa indirebiliriz.

Yüz Yogası Yapmanın, Yüz Kasları Üzerinde Ki Faydaları Nelerdir

Yüz Yogasına Hangi Yaş Aralığında Başlanmalı?

Bu tarz egzersizler için yüz hatlarının ve kemiklerinin oluşması ve gerekir 18 yaşını doldurmuş her birey bu egzersizleri günlük spor rutinlerine eklemelidir. 18 yaş yüz yogasına başlamak için en ideal zamandır. Günlük 15 veya 30 dakika yeterli olmakla birlikte kişiden kişiye hareketleri yapabilme beceresine ve sabrına göre bu süre değişkenlik gösterebilir.

Yüz Yogası Yapmanın, Yüz Kasları Üzerinde Ki Faydaları Nelerdir

Yüz Yogası Ne Kadar Sürede Öğrenilir Ve Etkisini Gösterir?

Yüz yogası yaklaşık olarak 4 derste öğrenilebilen bir egzersizler bütünüdür. Tabi bu süre kişinin kaslarını kullanabilme ve öğrenebilme yetisine göre değişkenlik gösterebilir. Yüz yogası tamamen kişinin metobolizma hızına ve düzenli çalışıp çalışmamasına göre 3 veya 4 hafta içerisinde etkisini gösterebiliyor. Bu yapacağınız düzenli egzersizlerle kozmetik ürünlere para vermeden ve bıçak altına yatmadan an sağlıklı şekilde yaşlanma etkilerini en aza indirecek ve daha sağlıklı bir yüz kaslarına sahip olacaksınız. Denemeğe değer. Sadece 3 hafta planlı ve günlük çalışmayla işe başlayabilirsiniz. Farkı görmek için başladığınız ve bitirdiğiniz günlerde yüzünüzün fotoğrafını çekebilirsiniz.

Yüz Yogası Yüzde Ki Hangi Sorunlara İyi Gelmekte?

Kaş ortası çizgisi

Kaz ayakları

Düşük kaşlar

Dudak üstü kırışıklıkları

Gıdı ve alt yanak sarkmaları

Alın kırışıkları

Yüz Yogası Yaparken Lazım Olan Malzemeler Nelerdir?

Ayna

Parmaklarınız

Balon

Kalem

Şifalı taşlar ;yeşim taşı, pembe kuvars ve ametist.

bu saydıklarımız yardımcı malzemeler asıl önemli olan parmaklarımız ve yüz kaslarımız doğru teknikle yapıldığında, farkı göreceksiniz.

Yüz Yogası Yapmanın, Yüz Kasları Üzerinde Ki Faydaları Nelerdir

Yüz Yogası Taşı Gua Sha Ne İşe Yarar?

Düzenli olarak yüzünüze Gua Sha taşı uyguladığınızda yüzde ki kan dolaşımı hızlanacak ve taşın verdiği hafif baskı ile kaslar esneyip çalışacaktır. Böylece cilt daha canlı kanlı ve diri gözükecektir. Düzenli olarak yapacağınız bu işlemle daha gergin ve kırışıksız bir yüz cildine sahip olacaksınız bunun yanında bol su içmek, sigara tüketmemek, düzenli spordan ziyade evde kolayca uygulayabileceğiniz belli egzersizler, en basit cardio olan tempolu yürümek ve düzenli beslenmekte de unutulmamalı. Bazı şeyleri ertelemek ve iyi gözükmek sanılan aksine o kadar imkansız ve pahalı değil. Önemli olan içimizde ki o enerjiyi ateşleyecek piskolojıye sahip olmak. Bu nedenle ki hayatınızda ki bütün negatif duygulardan ve kişilerden arınmaya özen gösterin.

Yüz Yogası Yapmanın, Yüz Kasları Üzerinde Ki Faydaları Nelerdir

Yüz Yogası Nereden Öğrenilir?

Yoga yapılan herhangi bir merkezde öğrenileceği gibi artık evimizin konforunda sosyal medya aracılığıyla da öğrenebiliriz. Bu çağın nimetlerinden faydalanıp internet aracılığıyla videolar izleyip günlük rutinimize katabiliriz. Çeşitli yoga hocalarının youtube videolarına bakıp beraberce egzersizleri yapabiliriz bu yazıyı hazırlarken şahsım olarak bizzat deneyimlemiş bulunmaktayım ve sadece 10 dakika bile yüzümde ki rahatlamayı hissetmeme yetti kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments