Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Ana SayfaEV YAŞAMGünlük Rutinimiz Ev Temizliği

Günlük Rutinimiz Ev Temizliği

Genellikle ev hanımlarının günlük rutini halini almış ev ev temizliği bekar, evli ve hatta son zamanlarda beyefendilerin de gündeminde. Evimizi temizlerken nerelerden başlarız, günlük, haftalık, aylık ve hatta baharlık temizlik olarak temizliği kategorize edenlerden misiniz.? eğer öyleyse bu yazımız tam da temizlik sevenler ve hatta sevmeyenler için geliyor.


Temizlik yapmak planlı ve programlı yapıldığı sürece son derece zevkli ve insanı iyi hissettiren bir aktivite gibi, aslında özellikle güzelce yapılmış bir ev temizliğinden sonra köşenize oturup bir fincan kahve içmenin insana verdiği keyif paha biçilmez. Bu günlük rutini sıkıcı olmaktan çıkarmak bizlerin elinde. Hemen hemen her gün aynı işleri yapmak can sıkıcı gibi gözükse de küçük püf noktalarıyla kendimizi yormamak da bizlerin elinde. Özellikle gündelik dağınıklığı akşam yatmadan önce ertesi güne bırakmamak uyandığımızda kendimize verebileceğimiz güzel bir hediye gibi, gece yatmadan önce muhakkak etrafı toplamalı, mutfakta ne kadar yorgun olursak olalım asla bulaşık bırakmamalıyız, çöplerimizi muhakkak gün sonunda çöpe atmalı ve evi en az bir on dakika havalandırmak, lavabolarımızı yıkamak ertesi güne sadece ev süpürme işini bırakmak bizleri temizliğe daha da motive edecektir. haftalık temizlik yapmak ise daha detaylı olmalı muhakkak yerler iyice süpürülüp silinmeli haftalık buzdolabı temizliği ve düzenlemesi yapmak mutfak dolaplarını silmek ve camlarımızı silmek , banyoda duşa kabin ve fanyans temizliği yapmak, o kendimizi yıprattığımız aylık temizlik döngüsünden kurtulmamızı sağlayacaktır. Bahar aylarında yapacağımız büyük temizliğin içine ise halıları, perdeleri yıkatmak, dolaplarımızda ki kıyafetleri mevsimine göre ayrıştırmak ve elimizden geliyorsa duvarları silmek gibi daha kapsamlı olmalıdır.


Doğru bir programla aksatmadan yapacağımız ev temizliğini rutinimiz haline getirdiğimizde ve bunu bir yaşam biçimine çevirdiğimizde temizlik yapmanın insana verdiği düzeni ve ferahlığı iliklerinizde hissedip daha az yorulacaksınız. Özellikle yeni serilmiş çarşaflarda uyumanın huzuru başka nerede var ki. Evlerimizin tertemiz kokmasını sağlamak için sabahları seher vaktinde evi havalandırmak ertesi günün negatifliğini üzerimizden atacak ve evimize ezan sesiyle beraber bereket de dolacaktır. Unutmayalım ki gündelik yapacağımız ev işleri evimize olduğu kadar bedenimize ve ruhumuza da iyi gelecektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments