Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaTURİZMAlternatif Tatil Önerileri

Alternatif Tatil Önerileri


“Bu yıl yaz tatilinde nereye gitsek?” Büyük küçük her yaştan insanın kış aylarında durup durup düşündüğü, planlar yaptığı bütçe ayırdığı en güzel ve keyifli zamanlar öyle ki gidilemese de planlamaktan bile zevk aldığı zamanlar yaz tatilleri.


Günümüz dünyasında ister iş hayatı olsun isterse gündelik hayat da hepimiz zaman zaman o, sıkışıp kalma ve bunalma hissini yaşamaktayız hayatın stresi ve yaşam zorluğu bizleri fazlasıyla bunaltmakta böyle zamanlarda aklımıza hemen yazın yapmak istediklerimiz gelir düşüncesi bile içimizi kıpır kıpır eder. Gittikçe maddeleşen dünyada doğaya yeşile ve maviye olan özlemimiz kat ve kat artmakta . Kişiliklerimiz hayat görüşümüz ve bazen de maddi imkanlar doğrultusunda kimimiz orman tatili kimimizde deniz tatili düşler . Bir kısım insan ayağını denize sokmaktan kumsalda uzanıp güneşlenmekten başka bir şey beklemez. Kimisi de uzun doğa yürüyüşleri , dağlara tırmanma ve çadır kampları yapmaktan keyif alır.


Yaz aylarında tatil planı yapanların öncelikli gündemi işin maddi boyutudur eskiden tatil için otel ve tatil köyleri veyahut köyümüze gitmek aklımıza gelirdi gelişen dünyada artık tatil seçenekleri de çok fazla sakinlik ve yalnızlık isteyen kafa dinlemeyi amaçlayan tatilciler günümüzde otel yerine aile mahremiyetine sahip minımalist tarzda havuzlu villalar veya bungalov evler seçmekte bu evlerde üstelik havuza giriş saatiniz bile size kalmış günün her saati yasaklar olmadan çevreyi rahatsız eder miyim kaygısı taşımadan rahatça havuzu kullanabilirsiniz, bahçesinde mangalınızı yakıp temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Denizden vazgeçemeyenler için ise karavan tatili tam size göre gittiğiniz her yere evinizi de yanınız da getirme lüksüne sahipsiniz. Ve tabi ki macera ve orman severler için de çadır tatilleri olmazsa olmaz seçenekler arasında .

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments