Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Ana SayfaTeknolojiYerli ve Milli Arabamız TOGG

Yerli ve Milli Arabamız TOGG


Tüm Türkiye’nin neredeyse yıllardır beklediği yerli ve milli arabamız TOGG 2022 yılının 29 ekimin de tamda cumhuriyet bayramının coşkuyla kutlanıldığı bir günde büyük bir törenle ilk serisi banttan çıkarak tüm vatandaşlarının beğenisine sunuldu.


Yerli ve milli arabamız TOGG’ un tüm detaylarını bizlere sunulduğu kadarıyla sizlere aktarmaya çalışacağız. Otomotiv dünyasında birçok alan da yenilikler bizi bekliyor. Modern çağda iklim kriziyle karşı karşıya kaldığımız tehlikenin kapıda olduğu bir çağda yenilikçi ve çevre dostu alternatiflerin öne çıktığı bu günlerde TOGG bizlere yenilikçi yaklaşımı ve doğacı tavrıyla adeta yeni bir kapı açıyor.


Doğamızın her gün biz insanoğlu tarafından kirletilip, yok edildiği bu çağda elektrikli araba üreterek diğer rakiplerinin aksine fosil yakıt kullanmayarak gönüllere hitap eden TOGG modern ve üst segment rakipleriyle yarışacak hatta alt edecek görüntüsü ve dizaynıyla otomotiv piyasasına yeni bir vizyon katmaya gelmiş gibi gözüküyor. TOGG’ un avantajlarından birkaçı özellikle en önemlilerini bir başlık altında toplamak gerekirse
Egzoz, egzoz muayenesi, egzoz muayene ücreti, emisyon, benzin ve benzin deposu, kapı kulpu ve bizce en önemlisi çevre kirliliği ve ses olmaması TOGG’ un en önemli avantajlarından sadece birkaçı. Akıllarda ki en önemli soru ise şüphesiz elektrikli olarak üretilen bu araçların şarj ve şarj istasyonları nerelere kurulacağı ve yeterliliği, herkes gibi bizim de aklımızda ki temel soru herhangi bir şarj istasyonuna bağlı kalmadan da evlerimizde arabamızı şarj edebilecek miyiz? Arabanın tanıtımında bizlere söylenildiği gibi evlerimizde de arabamızı şarj etmemiz mümkün hat da iş yerlerinde şarj edildiğinde ortalama 0,80 TL, evimizde şarj ettiğimizde 0,47 TL, istasyonlarda şarj ettiğimizde ise 1,38 TL km başına elektrik yakacak.


TOGG’ un dış dizaynından bahsedecek olursak; Özellikle Türkiye’nin eşsiz güzelliklerinden yola çıkılarak 6 farklı renk seçeneğiyle otomotiv pazarında yerini alamaya hazırlanıyor. Arabanın renkleri yurdumuzun doğal güzelliklerin olan TOGG’ un doğduğu topraklar olan GEMLİĞİN sularının mavisini, Anadolu insanının tutkusuyla bütünleşen kırmızıyı, Kula’nın doğal yapısı kayaçlarının grisini, KAPADOKYANIN göz bebeği peri bacalarının kum bejini, eşsiz doğası ve yapısıyla dünyada ün salmış Pamukkale travertenlerinin beyazını ve son olarak Oltu taşının gece gibi siyahlığından esinlenilmiş ve tüketicinin beğenisine sunulmuştur.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments