Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaANNE VE BEBEK SAĞLIĞIGebelikte Karşılaşılabilecek Başlıca Tehlikeler Nelerdir?.

Gebelikte Karşılaşılabilecek Başlıca Tehlikeler Nelerdir?.

Anne olmak hemen hemen he yaştan kadının istediği bir durum. Yaklaşık kırk hafta bir varlığa bedeniniz de misafir etmek ona canınızdan can kanınızdan kan vermek çok büyük bir mucize ve tabi bu mucizenin kadın bedeni üzerinde zaman zaman sağlık sorunlarına yol açacak bir takım rahatsızlıklara sebep olabiliyor.

Gebelikte Karşılaşılabilecek Başlıca Tehlikeler Nelerdir.
Gebelikte Karşılaşılabilecek Başlıca Tehlikeler Nelerdir.

Gebelikte başlıca görülen tehlikeli durumlar, kimyasal gebelik, dış gebelik, genetik sorunlar, gebelik şekeri, yüksek tansiyon, bel ağrıları, fıtık, yüksek tansiyona bağlı gebelik zehirlenmesi (pre_eklampsi), rahim ağzı kısalığına bağlı gelişen durumlar, anne karnında sebepsiz bebek ölümleri, erken doğum tehdidi, kanam, su gelmesi, bebeği yerleşme yerine göre rahim sıkıntıları ve buna bağlı düşükler, anne vücudunda aşırı ödem, gebelikte ilaç kullanımı, aşırı miktarda kilo alımı gibi sıkıntıların yanında birde hamilelik de hormonların hızlı bir şekilde değişmesiyle gelişen ruhsal problemler, aşırı duygusallık veya asabiyet hali, uykusuzluk, özellikle hamileliğin ilk başlarında daha sıklıkla görülen ve kimi zamanda doğuma kadar devam eden koku hassasiyetine bağlı mide bulantısı, öğürme, kusma, hemen hemen her kokudan ve görüntüden tiksinme, baş dönmeleri, ani bastıran uyuma isteği gibi durumlar gelişebilecek anne adayı için zorlayıcı sıkıntılardır.

Gebelikte Karşılaşılabilecek Başlıca Tehlikeler Nelerdir.
Anne Karnındaki Bebeğin Aylara Göre Gelişimi Ve Gebeliğin Annedeki Etkileri Nelerdir.
Gebelikte Karşılaşılabilecek Başlıca Tehlikeler Nelerdir.

Gebelik her ne kadar tehlikeleriyle gelse de doğumla biten bu sıkıntılar günümüz şartlarında eski zamanlarda ki gibi korkulacak durumlar olmaktan çıkmış durum da artık hekime ulaşmak ve destek almak oldukça kolay hamilelik zahmetli ve yorucu bir süreç fakat sonucu her ebeveyn için oldukça mutluluk vericidir. Bir bebeğe sahip olmak onun teninin ve nefesinin tazeliğini ve sıcaklığını hissetmek size verdiği tazelik, enerji ve en gerçek çıkarsız sonsuz sevgi hissi bütün bu tehlikeli durumları göze almaya değer. Unutulmaması gereken bir diğer gerçek ise gebelik bir hastalık değil, gayet sıradan bir rutin ve insan gelişiminin bir parçasıdır.

Gebelikte Karşılaşılabilecek Başlıca Tehlikeler Nelerdir.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments