Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Ana SayfaModaVücut Tipleri Nelerdir?

Vücut Tipleri Nelerdir?


Her yaş ve kiloda ki insanların temel sorunlarından biridir vücud tipleri ve yakışanı giyme problemi. Bazen hepimizin ayna karşısında saatlerimizi harcayıp yinede asla kendimize yakıştıramadığımız giyip giyip çıkardığımız o cinnet dakikaları.
Bu tarz anlarımızda bize yol gösterecek tek çare vücut tipimizi iyi tanımalı ve ona göre alışveriş etmeliyiz. Nedir bu vücut tipleri neye göre kategorize edilir ve kaça ayrılır.

X VÜCUT YAPISI

Bu tarz vücut yapısına sahip hanımlarda ilk gözümüze çarpan incecik bir bel ve birbirine doğru orantılı bir şekilde göğüs ve basen ölçüleridir. Her türden kıyafeti rahatlıkla giyip üzerine yakıştıran şanslı hanımlardandır fakat bu vücut tipinin bir dezavantajı bol kıyafetler giydiğinde özellikle bel kısmı salaş duran kesimler ve kalın kemerler daha iri görünmelerine sebebiyet verir. Özellikle abiye giyimde balık modeller, kalem etekler, ispanyol paça pantolanlar adeta bu vücud için üretilmişlerdir.

V VÜCUT YAPISI

Bu bedende ki hanımlarda ilk göze çarpan omuz genişliğidir, omuzlara oranla göğüs ve basenler en az yüzde 5 daha geniştir. Gözümüze çarpan bir detayda bu yapıda ki insanların bel ve bacak inceliğidir adeta omuz başından ayak ucuna kadar başlığımızda belirttiğimiz gibi bir V şeklinde gözükürler. Bu kişilerin üst bedenden çok alt bedeni öne çıkaran kıyafetler tercih etmeleri aynada doğu orantıyı yakalayabilmelerini sağlar. Üst parçalar her daim abartısız ve geri planda tutulmalıdır.

A VÜCUT YAPISI

Bu beden yapısında ki hanımlarda basen her daim omuzlardan yüzde 5 daha geniştir. Genellikle dar omuzlara, ince kollara ve düz bir karna ve ince kusursuz bacaklara sahiptirler. Burada dikkatleri üst bedene çekmek dekolteye yer vermek alt bedende daha abartısız parçalar tercih etmek size aradığınız doğru şıklığı sunacaktır. Bu beden de dikkat edilmesi gereken şey özellikle bel bölgesini kalın gösterecek geniş kemer ve bol kıyafetlerden kaçınmaktır.

H VÜCUT YAPISI

Bu beden yapısına sahip hanımlarımız her daim daha düz hatlara sahiptirler. Omuz, göğüs ve basen aynı genişliktedir, bel hattı ve göğüsler daha düzdür. Genellikle atletik yapıda olup sporcu görüntüsüne sahiptirler. Kıyafet tercihleri her daim daha düz hatlara, kupsuz modellere, dar pantalon ve ceketler için daha elverişlidir. Bedeni saran triko bant elbiseler, drapeli abiyeler bu bedene yakışan modeller arasındadır.

O VÜCUT YAPISI

Bu bendede ki hanımlar yuvarlak görüntüsüyle dikkat çeker genellikle göğüsler büyük ve karınları vardır. Bu orantıya göre bacaklar daha daha zayıftır. Salaş kesimler ve düz uzun gömlek, tunik ve bluzlar önü açık şekilde giyildiğinde sizi olduğunuzdan daha doğru orantılı bir görünüme sevk edebilir. Eğer bu yapıda bir kişiyseniz dar ve kısa ceketlerden uzak durmalı ve üst bedende daha sade olmaya özen göstermelisiniz.

Doğru ve size yakışan, içine girdiğinizde sizi rahat, şık ve huzurlu hissettiren parçaları seçmek bedeninizi doğru tanıyıp ona göre seçimler yapmaktan geçer, sırf çok beğendiğiniz veya o an ihtiyacınız olup almak zorunda olduğunuz veya mankende vitrinde çok beğendiğiniz için özellikle internet ortamında beğenip aldığınız her parça size, zaman zaman hüsran olarak dönebilir bu hem vakit hemde nakit kaybıdır tavsiyemiz deneyerek ve dokunarak alışveriş yapıp doğru parçayı seçmenizdir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments